Woonvizier start deze maand met de herontwikkeling van de Brabantstraat in Terheijden. Zes sterk verouderde woningen worden gesloopt en maken plaats voor zeventien nieuwbouwappartementen voor de doelgroep vanaf 55 jaar.
Sloopwerkzaamheden
Namens Woonvizier start aannemer Zwaluwe Bouw op maandag 23 februari met de sloop. Hoewel we proberen om de overlast voor omwonenden zoveel mogelijk te beperken, kunnen we dat helaas niet helemaal voorkomen. Het geluid, de trillingen en het stof zullen zorgen voor hinder. Ook de aan- en afvoer van materialen en de bouwvakkers die aan het werk zijn, kunnen overlast veroorzaken. Naar verwachting worden de sloopwerkzaamheden eind maart afgerond.
Heeft u tijdens de sloopwerkzaamheden vragen of opmerkingen? Mail dan naar brabantstraatterheijden@zwaluwe.nl.
Betrokkenheid omwonenden
Woonvizier en Zwaluwe Bouw hebben het plan voor de nieuwbouw het afgelopen jaar verschillende keren besproken met omwonenden en de gemeente. Opmerkingen tijdens deze bijeenkomsten hebben geleid tot aanpassingen van het plan. Uiteindelijk ligt er een nu een definitief plan dat ruimte biedt aan 17 levensloopbestendige appartementen. Dit voorjaar verwachten we de vergunning voor de nieuwbouw te ontvangen. Daarna kunnen we het terrein gaan voorbereiden.
De appartementen
De woningen worden gebouwd voor 1- en 2-persoons huishoudens vanaf 55 jaar. De woningen zijn op twee na allemaal voorzien van twee slaapkamers, badkamer, een open keuken met woonkamer en een groot balkon. Het gebouw heeft een lift en een gemeenschappelijke berging waar o.a. scootmobielen geplaatst kunnen worden. De uitstraling van het gebouw wordt bijzonder groen en er worden duurzame materialen gebruikt. De start van de nieuwbouw zal eind 2026 - begin 2027 zijn. Als alles volgens planning gaat, worden de appartementen eind 2027 opgeleverd. Ook deze appartementen zullen straks weer via www.klikvoorwonen.nl toegewezen worden.
Doorstroming stimuleren
Met deze herontwikkeling wil Woonvizier de doorstroming op de woningmarkt stimuleren. Voor ouderen betekent een appartement meer gemak en comfort. Zij krijgen zo de kans om te verhuizen naar een woning die beter past bij hun levensfase. Daardoor komen eengezinswoningen vrij voor jonge gezinnen, die nu vaak lang moeten wachten op een passende woning. Zo zorgen we voor een betere verdeling van woningen en blijft Terheijden een dorp waar mensen in elke levensfase prettig kunnen wonen.
De uitgewerkte beelden van de nieuwbouw zijn onder voorbehoud. De laatste foto toont de aan- en afvoerroute van het bouwverkeer.